Skip to content

Диспензери

Голема разновидност на модели на диспензери се достапни, од кои сите се прецизно и вкусно создадени со „зелена“ душа. Со цел да им обезбедиме на нашите клиенти производ кој може да биде и безбеден и неверојатно практичен за туристичката индустрија, вниманието на дизајнот на производот вклучува и грижа за сите безбедносни карактеристики и финансиски фактори.

Anyah Dispensers

Нежна дневна формула „се во едно“ со екстракт од бела коприва.

Eco label производ формулиран со основни и активни состојки. Шишето е направено од 100% рециклирана пластика - post consumer. Диспензер што може да се дополнува.

Во 100% рециклиран ПЕТ по потрошувачка 480 ml + ПУМПА 88,71 g CO2
Шише 480 ml + ПУМПА 168,44 g CO2
*Податоци за LCA за целосно пакување

Prija Dispensers

Диспенсери 380 ml со пумпа:

Tоа е "евергрин" избор за хотели и апартмани. Екстремно флексибилни, благодарение на широкиот асортиман на додатоци, тие можат да се постават речиси насекаде. Шишето е направено од 100% рециклирана пластика - post consumer. Диспензер што може да се дополнува.

Herbalogica Dispensers

Диспензери 350ml со пумпа
Омекнувачки течен сапун од 96% природно потекло, со масло од пеперминт.
Енергичен шампон и гел за туширање од 96% природно потекло, со екстракт од алое вера.
Хранлив регенератор за коса од 98% природно потекло, со маслиново масло.
Хидратантен лосион за тело од 92% природно потекло, со маслиново масло.
Ѕиден држач Inox за диспенсер 350мл

mk_MKMK