Skip to content

TRIBAL

ЕТНИЧКИ – ФУЗИЈА – УМЕТНОСТ

Колекцијата TRIBAL беше инспирирана од древната полинезиска традиција на сликање на телото со помош на графички мотиви за изразување на племенската припадност и социјалниот статус. Културата на уметноста на телото значително се развиваше со текот на годините, продирајќи и во денешно време влијаејќи на музиката, танцот, дизајнот на ентериер и модата. Следејќи ја нашата страст постојано да истражуваме, толкуваме и повторно да измислуваме класични форми и мотиви, го создадовме TRIBAL.
Нејзината арома е дело на парфимерите од главниот град на парфимеријата на светот - Грас. Главните ноти на мирисот се од тубероза, наречена од многумина „Кралица на ноќта“. Хармонијата на тубероза, сандалово дрво, мошус, слаткиот мирис на ванила и свежите ноти на црна рибизла и цитрус ги следат гостите во текот на нивниот престој, создавајќи незаборавно искуство. Внимателно избраните состојки се од 92% природно потекло, надополнети со масло од моринга и бабасу. Сите производи за нега на капење се дерматолошки тестирани и совршено безбедни за кожата и косата. Тие се сертифицирани и нотифицирани на CPNP козметичкиот портал на ЕУ.

Производи за нега во капење 40мл

 • Ревитализирачки шампон со масло од бабасу од 96% природно потекло.
 • Енергичен гел за туширање со масло од бабасу од 96% природно потекло.
 • Хранлив регенератор за коса со масло од моринга од 98% природно потекло.
 • Хидратантен лосион за тело со масло од моринга од 92% природно потекло.

Диспенсери 30 мл

 • Ревитализирачки шампон со масло од бабасу од 96% природно потекло.
 • Енергичен гел за туширање со масло од бабасу од 96% природно потекло.
 • Хранлив регенератор за коса со масло од моринга од 98% природно потекло.
 • Хидратантен лосион за тело со масло од моринга од 92% природно потекло.

Диспенсери 350ml со пумпа

 • Омекнувачки течен сапун од 96% природно потекло, со масло од бабасу.
 • Енергетски шампон и гел за туширање од 96% природно потекло, со масло од бабасу.
 • Хранлив регенератор за коса од 98% природно потекло, со масло од моринга.
 • Хидратантен лосион за тело од 92% природно потекло, со масло од моринга.
 • Ѕиден држач Inox за диспенсер 350мл.
 • Дерматолошки тестираното природно потекло на производите е определено според ISO 16128 упаството.
  GMO-free.
 • Без парабен, силиконско масло, без формалдехид.
  Без парафини и минерални масла, без нафта.
 • Не е тестиран на животни.

MORINGA oil

 • MORINGA маслото е добиено од семето на дрвото Моринга и познато е дека содржи повеќе од 90 хранливи материи и 46 антиоксиданси.

BABASSU oil

 • BABASSU маслото ја подобрува еластичноста на косата и го спречува кршењето на косата. Тој е корисен за хидратација на скалпот и заживување на кожата.

AMENITIES

 • Капа за туширање
 • Комплет за суети (памучни влошки+памучња)
 • Комплет за погодности (памучни влошки, памучња , комплет за маникир)
 • Сет за заби (четка за заби + паста за заби 15 ml)
 • Сет за бричење (брич со две сечила + крем за бричење 15 ml)
 • Сет за шиење
 • Сунѓер за чевли
 • Послужавник – 150 х 150 см
 • Гостинска картичка - во бањата. Содржи информации за козметичките својства на производите.
 • Кутија за подароци со опционална содржина.

Дерматолошки тестираното природно потекло на производите е определено според ISO 16128 упаството.

mk_MKMK