Skip to content

Lanvin

LANVIN

Имагинативниот сјај на една жена, Жан Ланвин, доведе до основање на LANVIN во 1889 година. Најстариот бренд за мода и убавина во Париз ги плени сетилата на богатите дами и мажи ширум светот.

THE BLUE LANVIN

Жан Ланвин беше посветен колекционер и голем ентузијаст на уметноста која навистина ја сакаше бојата. Затоа, таа основаше своја фабрика за бои во 1923 година, со фокус на истражување на бои. Оттогаш, сината боја еволуираше во една од иконите на компанијата и сè уште често се користи во колекциите, додатоците и целокупната естетика на Ланвин.

THE ORANGE LANVIN

Со ноти на зелен чај, цвет од лотос, чиста ванила и кора од портокал, Orange Ambre е парфем од Lanvin. Откријте ги нашите најнови тоалети Lanvin.

mk_MKMK