Skip to content

HERBALOGICA

ВО ХАРМОНИЈА СО ПРИРОДАТА

Со HERBALOGICA можете да им понудите на вашите гости уникатно искуство, кое ќе направи да се чувствуваат посебно и разгалено. Козметичките производи се од над 92% природно потекло, без парабени, збогатени со екстракти од алое вера, пеперминт и маслиново масло. Сапунот за масажа HERBALOGICA е направен 100% од растителни масла и содржи пилинг влакна за нежно чистење на кожата и стимулација на крвотокот. Свежата арома на егзотична вербена (Litsea cubeba) со релаксирачки ефект, го стимулира брзото закрепнување на телото и сетилата.

Затемнетите шишиња обезбедуваат засилена заштита од светлина за природната козметичка содржина. Линијата вклучува погодности во 100% рециклирана картонска амбалажа, печатена во био мастила, со цел да се намали негативното влијание врз животната средина.

Козметиката е без парабен.

Производи за нега во капење 30мл

 • Ревитализирачки шампон од 96% природно потекло, збогатен со екстракт од Алое Вера.
 • Енергичен шампон со гел за туширање од 96% природно потекло, со масло од пеперминт.
 • Негување шампон за регенератор за коса од 98% природно потекло, со маслиново масло.
 • Хидратантен шампон за лосион за тело од 96% природно потекло, со маслиново масло.

Диспенсери 350ml со пумпа

 • Омекнувачки течен сапун од 96% природно потекло, со масло од пеперминт.
 • Енергичен шампон и гел за туширање од 96% природно потекло, со екстракт од алое вера.
 • Хранлив регенератор за коса од 98% природно потекло, со маслиново масло.
 • Хидратантен лосион за тело од 92% природно потекло, со маслиново масло.
  Ѕиден држач Inox за диспенсер 350мл

Сапуни во рециклирани картонски кутии

 • Сапун за масажа направен од 100% растителни масла, со влакна за пилинг 15гр
 • Сапун за масажа направен од 100% растителни масла, со влакна за пилинг 25гр

Сетови

 • Сет за заби
 • Сет за бричење

Акцесоари

 • Капа за туширање
 • Комплет за суети (памучни влошки+памучња)
 • Памучни брисеви
 • Сет за шиење
 • Чешел
 • Луфа
 • Сунѓер за чевли

Дерматолошки тестираното природно потекло на производите е определено според ISO 16128 упаството.

mk_MKMK