Skip to content

Boutique

CLASSIC APPEARANCE AND CHIC

Линијата BOUTIQUE додава последен шмек во ентериерот на хотелот со класичен и шик изглед. Колекцијата вклучува уметнички шишиња со сложено врежано украсено капаче. Додатоците комбинираат слаб контраст на крем и кларет со барокни елементи. Освежителен мирис на бергамот и црна рибизла доминира во козметичкиот букет, надополнет со нежен мирис на роза и крин на долината, проследен со смолести дрвенести кедар, пачули и килибар.
Козметиката е без парабени.

Производи за нега во капење 30мл

 • Шампон од 96% природно потекло
 • Гел за туширање од 96% природно потекло
 • Регенератор за коса од 98% природно потекло
 • Лосион за тело од 92% природно потекло

Сапун

 • Сапун 12 g плисе
 • Сапун 25 g плисе

Сетови

 • Сет за заби
 • Сет за бричење

Акцесоари

 • Капа за туширање
 • Памучни чепкалки за уши
 • Памучни брисеви
 • Сет за шиење
 • Чешел
 • Луфа
 • Сунѓер за чевли

Дерматолошки тестираното природно потекло на производите е определено според ISO 16128 упаството.

mk_MKMK